:: menu

:: O nas w prasie

  Aktualnoœci
  Historia
  Dyrekcja
  Kontakt
  Nauczyciele
  Samorzšd uczniów
  Patron szkoły
  Nasze sukcesy
  Wyróżnienia
  O  nas w mediach
  Dokumenty szkolne
  Biblioteka
  Ogłoszenia
  Linki
  Sport
  Wolontariat
  Drużyna medyczna
  Galeria
  Koło fotograficzne
  Chór
  Koło Ekologów

Nr 45 z 2011 r.

     Nr 20 z 2011 r.

www.tygodnik.siedlecki.pl

     Nr 20 z 2011 r.

www.tygodnik.siedlecki.pl

Nr 6 z 2011 r.

Łuków: Jan Pospieszalski goœcił w Zespole Szkół nr 3
2009-10-16

Jan Pospieszalski - muzyk, aranżer i kompozytor, publicysta, autor programów radiowych i telewizyjnych, goœcił dziœ w Łukowie. przyjechał na zaproszenie księdza Rafała Jaroszewicza i spotkał się z młodzieżš z Zespołu Szkół nr 3. Okazjš do tego spotkania był dzisiejszy dzień, w którym obchodzimy 31 rocznicš wyboru na Stolicę Piotrowš Kardynała Karola Wojtyłę. O czym mówił młodzieży Jan Pospieszalski? - Przypomniałem im myœl, którš Jan Paweł II cišgle nam przypominał, że wolnoœć jest nam dana i zadana, że jest wyzwaniem i zobowišzaniem. Pokazałem to na przykładzie wydarzeń z Miętnego. To sš ludzie z podobnego œrodowiska. Patrzyłem na te twarze i pomyœlałem sobie, że gdyby cofnšć czas, byłyby to te same twarze młodzieży z Miętnego. Dobrze byłoby gdyby pamięć o tamtych wydarzeniach w nich trwała - powiedział Radiu Podlasie. Jan Pospieszalski, po spotkaniu z młodzieżš, był pod wrażeniem ich zachowania: - Młodzież z Łukowa zaskoczyła mnie swojš fantastycznš postawš - powiedział po spotkaniu dodajšc, że zachowanie młodzieży budzi jego największy podziw i uznanie.

Jan Poœpieszalski w Łukowie
2009-10-16

Jan Pospieszalski, gospodarz telewizyjnego programu "Warto rozmawiać" goœcił w pištek 16 paŸdziernika w Łukowie. Ten znany publicysta i autor programów radiowych i telewizyjnych przyjechał na zaproszenie księdza Rafała Jaroszewicza. Spotkał się z młodzieżš z Zespołu Szkół nr 3. Okazjš do tego spotkania był "Dzień Papieski". W tym właœnie dniu obchodzimy 31 rocznicš wyboru na Stolicę Piotrowš Kardynała Karola Wojtyłę. Jan Pospieszalski przypomniał młodzieży myœl, którš Jan Paweł II cišgle przypominał, że wolnoœć jest nam dana i zadana, że jest wyzwaniem i zobowišzaniem.


 

Full Power Spirit
2008-03-26

26 marca goœcił w Łukowie znany przedstawiciel chrzeœcijańskiej muzyki hip - hopowej zespół Full Power Spirit. Artyœci zagrali półtoragodzinny koncert w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 3.

O tym, jakš rolę w życiu muzyków tej grupy odgrywa chrzeœcijaństwo, powiedział lider zespołu - Mirek Kurczuk:

"Po pierwsze jest nadziejš na to, że wszelkie sytuacje, które nas w życiu spotykajš - i te lepsze, i te gorsze - do czegoœ prowadzš, czegoœ co okreœlamy mianem raju. Jeœli mówimy o szczęœciu to jest to największym szczęœciem będzie dla mnie znalezienie się kiedyœ w tym raju i możliwoœć rozliczenia ze wszystkich decyzji, które się teraz podejmuje."

Mirek Kirczuk dodał, że życie zgodne z naukš Chrystusa to nic innego, jak codzienne dokonywanie wyborów:

"Wydaje mi się, że to sš po prostu nasze codzienne decyzje, których podejmujemy strasznie dużo. Jedne sš bardziej istotne, inne banalne, a każda z nich jest odpowiedziš na to zaproszenie do raju. Tym jest chrzeœcijaństwo - podejmowaniem codziennych wyborów"

Plany na przyszłoœć zespołu Full Power Spirit sš bardzo rozległe:
 
"Full Power Spilit to przedsięwzięcie, w którym cišgle coœ się zmienia i coœ się dzieje. Jesteœmy jeszcze na etapie grania trasy z projektem ZnajdŸ Pomysł Na Siebie, z którym przemierzamy kraj wzdłuż i wszerz do końca kwietnia. Pracujemy nad płytš ?˜Osiem Błogosławieństw: Siła serca kontra siła pieœci??. Od kilku miesięcy pracujemy nad programem telewizyjnym Raj oraz pracujemy nad projektem papieskim na paŸdziernik."

Zespół Full Power Spirit przyjechał do Łukowa na zaproszenie księdza Rafała Jarosiewicza z parafii Przemienienia Pańskiego.


 

Nr 11 14-20 marca 2006 r.

 

Sukcesy młodej łukowianki w XVI Olimpiadzie Teologii Katolickiej

Prezent dla Jana Pawła II

Łukowianie majš kolejny powód do dumy. Marta Dziewulska uczennica Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta zajęła najwyższe, pierwsze miejsce w XVI Olimpiadzie Teologii Katolickiej. Marta okazała się najlepsza spoœród 50 uczniów z całej diecezji siedleckiej. Tematyka olimpiady dotyczyła „Dekalogu w nauczaniu Jana Pawła II". Bardzo ciekawa była sama forma konkursu. W trakcie, gdy uczniowie zagłębiali się w kolejne pytania, biskup Henryk Tomasik modlił się za wszystkich uczestników olimpiady. Uwagę zwracała wspaniała i ciepła atmosfera panujšca w trakcie konkursu. - Przede wszystkim poczułam, że ofiarowałam prezent Janowi Pawłowi II. Ta œwiadomoœć dała mi najwięcej satysfakcji. Słowa podziękowania chciałabym skierować także do księdza Wojciecha Kułaka, który przygotowywał mnie do konkursu i oczywiœcie dziękuję mojej mamie - powiedziała Marta. Czeka jš teraz etap ogólnopolski, który odbędzie się w Gdańsku. Cała redakcja „Wspólnoty" trzyma za ciebie kciuki.

red.

 

      Nr 7 z 12 lutego 2006 r.

Szokujšcy ranking szkól ponadgimnazjalnych

Rewolucja edukacyjna „Rzeczpospolitej"

Po raz kolejny ukazał się ranking szkół ponadgimnazjalnych, przygotowywany przez „Rzeczpospolitš" i pismo „Perspektywy". Wyniki tego rankingu sš wielce zaskakujšce, gdy chodzi o szkoły łukowskie. W rankingu nie znalazły się żadne Z renomowanych placówek. W gro-nie najwyżej ocenionych nie ma ani l LO im. T. Koœciuszki w Łukowie, ani II LO im. Jana Pawła II. Na wysokich miejscach znalazły się natomiast szkoły uchodzšce dotychczas za, niezłe, lecz bez tradycji w kształceniu przyszłych gwiazd: polityki, nauki, biznesu czy innych dziedzin gospodarki. Pierwsze miejsce na LubelszczyŸnie zajęło l LO z Lublina, które uplasowało się na 21. miejscu w kraju. Najwyższš lokatę wœród szkół w powiecie łukowskim zajšł Zespół Szkół nr 3 im. Wł. Reymonta (10. miejsce w województwie, 147. w Polsce). Na 16. miejscu znalazł się Zespół Szkół z RadoryŸa Smolanego (16. miejsce na LubelszczyŸnie, 245. w kraju). Wœród 23 placówek wymienionych w ramach województwa próżno szukać szkół uchodzšcych dotychczas za najlepsze w mieœcie i w powiecie. Na liœcie nie ma l LO im. T. Koœciuszki. Nie ma też jednak konkurujšcej z nim placówki, która dzielnie dotrzymywała dotychczas kroku „Koœciuszce" Przy tworzeniu rankingu „Rzeczpospolitej" jest brana pod uwagę przede wszystkim liczba finalistów i laureatów olimpiad i konkursów przedmiotowych. Czyżby więc więcej olimpijczyków i zwycięzców konkursów miały szkoły, np. w Radoryżu Smolanem? Trudno podejrzewać„Rzeczpospolitš"o pomyłkę. W rankingu wszystko więc na to wskazuje, że najlepiej w powiecie uczš w ZS nr3, czyli w popularnym „Rolniku" oraz w szkole o profilu sportowym w Radoryżu Smolanem. Ciekawe, co na to dyrektorzy dotychczasowych, niekwestionowanych liderów? Nie tylko uczniowie i ich rodzice byliby ciekawi zdania dyrekcji „Koœciuszki" i „Medyka" (ZS nr 4, w skład którego wchodzi II LO). Szczególnie, że czas wyboru dalszej œcieżki edukacyjnej przez gimnazjalistów kończšcych naukę w klasach trzecich tuż-tuż. Zachęcamy do skomentowania wyników rankingu„Rzeczpospolitej". (pgl)

www.tygodnik.siedlecki.pl

     Nr 7 z 12 lutego 2006 r.

Ogólnopolski Ranking Szkół Œrednich „Rzeczpospolitej'

Najlepsi z olimpijczyków

 l Liceum Ogólnokształcšce im. Bolesława Prusa w Siedlcach znalazło się na 93. miejscu w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Œrednich, przygotowanym przez„Rzeczpospolitš". To najlepszy wynik spoœród szkół naszego regionu. Autorzy rankingu uwzględnili 387szkół - takich, które w minionym roku szkolnym miały co najmniej dwóch laureatów lub finalistów w trzydziestu olimpiadach. W ostatnich latach siedlecki „Prus" zajmował w tym ran0kingu różne miejsca: w 2003 r. był 55 szkołš w Polsce, a w ubiegłym roku znalazł się aż na pozycji 244. W gronie szkół œrednich Mazowsza l LO w Siedlcach znalazło się na 15. miejscu za kilkunastoma liceami warszawskimi oraz VI LO z Radomia i l LO z Płońska. Ze szkół z naszego terenu dalsze pozycje zajęły: Zespół Szkół nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta w Łukowie (miejsce 147.), LO im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim (miejsce 154.), Zespół Szkół w Radoryżu Smolanym (miejsce 245.), Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego W. Zakrzewskiego w Żelechowie (miejsce 323.) oraz Zespół Szkół Rolniczych CKUiP im. Stanisława Staszica w Mietnem (miejsce 349.) Miłym zaskoczeniem zestawienia jest wysoka lokata Zespołu Szkół w Radoryżu Smolanym (16. miejsce w województwie lubelskim), szkoła ta nie pojawiała się bowiem w szeœciu poprzednich edycjach rankingu. Zastanawiać może fakt, iż w zestawieniu nie znalazło się siedleckie II LO, druga w mieœcie, obok „Prusa", szkoła z długimi tradycjami i osišgnięciami. (DK)

www.tygodnik.siedlecki.pl

     Nr 47 z  3 listopada 2005 r.

Zespól Szkól nr 3 w Łukowie: Młodzież wrażliwa na społeczne potrzeby,

Dar dla „Małego Księcia"

Reymontowskie Koło Wolontariuszy, które działa w Zespole Szkół nr 3 im. Wł. Reymonta, od 22 paŸdziernika prowadziło kwestę na rzecz Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie. Opiekunki Koła, Joanna Gawłowicz i Anna Kożuch, które pomysł akcji podsunęły młodzieży, poinformowały nas, że przez 12 dni udało się zgromadzić prawie tysišc złotych. Na przeprowadzenie kwesty zgodę wydał starosta łukowski, Janusz Kozioł. Młodzież nawišzała kontakty ze wspomnianym Hospicjum, skšd otrzymała ulotki informacyjne o placówce. Wolontariusze podzielili się na grupy, ustalili dyżury i przystšpili do działania. Pieniędzy nie zbierali jednak podczas publicznej kwesty na ulicach. Odwiedzali. natomiast łukowskie szkoły i zakłady pracy.

-Spotykaliœmy się z wielkim zrozumieniem i przychylnoœciš. Największš hojnoœć okazywali pracownicy z łukowskich zakładów pracy - powiedziała nam A. Kożuch. Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 sš wrażliwi na potrzeby innych ludzi. Dlatego już postanowili, że zorganizujš kolejnš akcję. Planujš, że w połowie listopada rozpocznš zbiórkę artykułów, z których będš mogli przygotować paczki œwišteczne dla dzieci z Domu Dziecka w Radoryżu Smolanem.(pgl)

www.tygodnik.siedlecki.pl

 

:: rok szkolny

  Plan lekcji
  Wywiadówki
  Matura
  Egzamin zawodowy

:: dla gimnazjalistów

  Wstęp
  Kierunki kształcenia
  Zasady rekrutacji
  Pobierz podanie

 

 
Najlepsze strony Łukowa

Copyright (c) by Zespół Szkół Nr 3 w Łukowie