Program koła Program wiedzy o AIDS Galeria

KOŁO MŁODYCH EKOLOGÓW

Opiekunowie: Katarzyna Zarzycka-Dmitruk,

Anna Kożuch, Joanna Gawłowicz

Koło istnieje od października 1999 roku. Głównymi celami działalności koła jest kształtowanie postaw proekologicznych i prozdrowotnych wśród młodzieży szkoły średniej, pobudzanie młodzieży do aktywnego życia społecznego, uświadomienie konieczności poszanowania środowiska naturalnego i dóbr, jakie możemy z niego czerpać. Uczenie młodych ludzi współpracy w zespole i sprawnej organizacji, odpowiedzialności za podjęte przez siebie zadania do wykonania oraz kreatywności i pomysłowości w realizacji powierzonych zadań. Celem jest również pogłębianie i realizacja zainteresowań uczniów, możliwość własnego wkładu w życie szkoły oraz pożyteczne i przyjemne spędzanie wolnego czasu.

Główna działalność koła skupiała się wokół realizacji założeń Alertu Ekologiczno – Zdrowotnego, Programu Wiedzy o AIDS oraz Programu Koła Młodych Ekologów.