:: Ranking szkół średnich

Samorząd uczniów

Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych 2010

Po raz dziewiąty wśród najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce

Według opublikowanego w styczniu 2010 r. prowadzonego przez Perspektywy i Rzeczpospolitą Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Zespół Szkół Nr 3 w Łukowie uplasował się na 24 pozycji w całym województwie lubelskim wyprzedzając m.in renomowane szkoły z Lublina, Chełma czy Białej Podlaskiej. Szkoła zajęła pierwsze miejsce w powiecie łukowskim oraz 303 miejsce w skali całego kraju. W rankingowej klasyfikacji umieszczane są tylko te szkoły, które miały, co najmniej dwóch finalistów lub laureatów w etapie centralnym olimpiad przedmiotowych. Dlatego warto przypomnieć, że Zespół szkół Nr 3 mógł poszczycić się czworgiem laureatów olimpiady wiedzy i umiejętności rolniczych. W bloku przedmiotów agrobiznesu tytuł laureata zdobyli Anita Wdowiak i Kucharski Łukasz natomiast w bloku żywienia i gospodarstwa domowego Marianna Płudowska i Mariola Turska.